Naar inhoud
Menu +355 (0) 42414022 [javascript protected email address] Linja Kërkim
Headerimage

Apollo C2 C3 SAE 5W/30

Vaj motori plotësisht sintetik (jetëgjatë)

Apollo C2 C3 SAE 5W/30

Specifikimet

 • ACEA C2
 • ACEA C3
 • API CF
 • API SN
 • BMW LL-04
 • GM Dexos 2
 • MB 229.52
 • PSA B71 2290
 • VW 502.00
 • VW 505.01

Segmentet

Autovetura

Shkarko TDS

Përfitimet

 • Aftësi anti-veshje, anti-korosion dhe anti-shkumë
 • Indeks shumë i lartë i viskozitetit dhe një rezistencë e lartë ndaj shpërndarjes
 • Konsumi i ulët i karburantit
 • Vetitë në fillim të ftohtë që rezultojnë në konsum më të vogël për shkak të një shtrese lubrifikantësh të qëndrueshëm
 • Great dispersant and detergent properties, which warrants a clean operation
 • Very good lubrication film at very high working temperatures

Përshkrimi

Ky lubrifikant për motorë të avancuar të performancës sintetike, vaji motori për auto veturat me shkarkime ultra të ulëta, i projektuar posaçërisht duke përdorur kërkesat më bashkëkohore të kimisë SAPS (Sulphated Ash, Phosphorous & Sulphur). Ajo është zhvilluar ekskluzivisht për jetëgjatësi të zgjatur kohore dhe për të ruajtur efikasitetin në pajisjet e pas trajtimit të përdorura në auto veturat të gjeneratës së fundit të mundësuar nga motorët benzinë dhe naftë. Ai siguron fuqi të jashtëzakonshme pastrimi dhe mbrojtje nga veshja që çon në performancë të lartë të përgjithshme. Minimizon depozitimin në motor, turbo dhe ndihmon në ruajtjen e ekonomisë së karburantit. Ai tejkalon kërkesat e performancës së specifikimeve më të fundit të emetimeve të ulëta të vajit nga prodhuesit kryesorë të makinave.

Në dispozicion në

 • 80ML
 • 120ML
 • 0.25L
 • 0.3L
 • 0.4L
 • 0.5L
 • 1L
 • 4L
 • 5L
 • 20L
 • 60L
 • 205L
 • 1000L
 • 0.4kgs
 • 18kgs
 • 180kgs

Këshilltar i Vajit

Për çfarë lloj mjeti keni nevojë për lubrifikantë?

Kërkuesi Për Vaj Të Ngjashëm

Për çfarë lloj marke keni nevojë për një vaj të ngjashëm?
Kërkim

Gjetës i Specifikimeve

Për çfarë lloj specifikimesh po kërkoni?
Kërkim
E drejta e autorit © 2020 Rymax Lubricants
  Mbyll

  Cookie-settings

  Rymax Lubricants uses cookies to ensure an optimal userexperience.

  We would like to ask your permission to place cookies.

  More information.

  Accept Decline